Po Polsku

Lanzarote

Timanfaya 110

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - Museo Agricola El Patio.

KOD:

ACE-A100300

Dzień Realizacji

Poniedziałek

Piątek

Osoba dorosła
59
EUR
266
lub
PLN
Dziecko 6-11 lat
49
EUR
221
lub
PLN
Timanfaya 110

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów z napędem 4x4. Wycieczka ta pozwala Wam na odwiedziny w najważniejszym, zdaje się, miejscu na Lanzarote, jakim jest Park Narodowy Timanfaya ze swoimi ciągle aktywnymi sejsmicznie wulkanami. Uzupełnieniem stają się niezwykle malownicze miejsca: El Golfo i Los Hervideros. Przejedziemy również przez krainę uprawy winorośli charakterystycznej dla Lanzarote - La Geria. A po obiedzie czeka nas jeszcze nie lada atrakcja - wizyta w bardzo lokalnym miejscu jakim jest El Patio.
Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas "Ruta de los volcanes" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Wstęp płatny 10 EUR/os.
W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Jeśli będziecie mieli ochotę to zajrzyjcie do wioski El Golfo o niezwykłej atmosferze wioski rybackiej.
W pobliżu znajdziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i "kotły". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny. Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską.
La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju.
Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w lokalnej restauracji, która przybliży nam typowe kanaryjskie smaki. Napoje: wino i woda w cenie.
Po obiedzie kontynuujemy poznawanie lokalnych klimatów. Czeka nas nie lada gratka. Miejsce dla koneserów. Niezwykle klimatyczne i o znamionach skansenu - Museo Agricola. El Patio to miejsce, gdzie możecie skosztować lokalnych win i serów. Dla naszych Klientów wstęp jest bezpłatny. Z pewnością wizyta stanowić będzie miłe zakończenia wycieczki.
Start: odbiory od godz. 9.00
Koniec : ok godz. 17.00
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Minimalna liczba uczestników: 6 osób
dla grup zorganizowanych dzień realizacji do uzgodnienia
Uwaga. Rekomendujemy również rezerwację programu "Mikstura Lanzarote", wraz z wycieczką "Timanfaya 110%" stanowią uzupełniającą się całość.

Zapisz się na naszą listę mailingową
icons8-icons8-32_edited.png

2019 Copyright © by Kanary.com.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.