Po Polsku

Lanzarote

Mikstura Lanzarote

W programie: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes - Haria i dolina 1000 palm - dawna stolica Teguise - Monumento del Campesino - najstarsza na wyspie winiarnia Bodega El Grifo

KOD:

ACE-A100200

Dzień Realizacji

Wtorek

Sobota

Osoba dorosła
59
EUR
266
lub
PLN
Dziecko 6-11 lat
49
EUR
221
lub
PLN
Mikstura Lanzarote

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów z napędem 4x4. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najciekawsze miejsca północnej Lanzarote, byście mogli rozkoszować się prawdziwym pięknem natury, niezwykłą sztuką Cesara Manrique oraz historią zamkniętą w butelce przedniego wina.
Po śniadaniu wyjeżdżamy z miejscowości turystycznych w kierunku północnym. Możecie wybrać spośród dwóch atrakcji: Jameos del Agua lub Cueva de Los Verdes ( Wstęp płatny 10 EUR/os )
Jameos del Agua - wulkaniczna jaskinia powstała po wybuchu wulkanu Corona została przekształcona przez Cesara Manrique w miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem tego miejca. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć będąc pierwszy raz na wyspie. Cueva de Los Verdes natomiast to propozycja dla miłośników jaskiń. Niepozorne wejście do tego miejsca kryje w sobie powulkaniczny tunel najdłuższy tego typu w Europie. Labirynty, podziemne jaskinie, galerie z pewnością zachwycą każdego. Ciekawe oświetlenie podkreśla niezwykłość tego miejsca.
W następnej kolejności odwiedzamy mały loklany sklepik przy winnicy w Ye by skosztować tutejszych wyrobów. Będzie okazja do zakupu smakołyków. Udajemy się w dalszą drogę poprzez punkty widokowe oraz miejscowość Haria i dolinę Tysiąca Palm. Zachwycą Was widoki i soczysta zielen tego miejsca. Będzie okazja do zrobienia ładnych zdjęć. Dojeżdżamy do Teguise. Dawna stolica wyspy, której nazwa sławi imię księżniczki Teguise, córki ostatniego króla Guanchów. Miasto stanowiło ważny ośrodek miejski w czasach kolonizacji, a jego sława wpisana jest w każdą uliczkę, każdy budynek starego miasta. Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w lokalnej restauracji, która przybliży nam typowe kanaryjskie smaki. Napoje: wino i woda w cenie.
Wracamy na szklak turystyczny, by w niedalekiej odległości spędzić nieco czasu w miejscu zwanym: El Monumento al Campesino (pomnik Rolnika), dzieła Césara Manrique zaprojektowanego jako hołd dla wysiłku tutejszych farmerów. Oprócz ciekawego pomnika znajduje się tu rownież mała artystyczna wioska, gdzie prezentowane są wyroby rękodzielnictwa ale również stare narzędzia oraz warsztaty pracy.
Ostatnim, ale zapewne zaskakującym punktem programu będzie wizyta w najstarszej winiarni na wyspie - Bodega El Grifo, gdzie podziwiać można specyficzny sposób uprawy winorośli oraz niezwykłą ekspozycję starych maszyn, urządzeń i zakurzonych butelek. Wstęp jest płatny - 5 EUR, lecz obejmuje również dwa kieliszki wybranego wina. Dostępne są również droższe "wejściówki" z większą ilością kieliszków z winem oraz kawałkami sera. To niezwykłe miejsce ma w sobie unikalną atmosferę tak odmienną od komercyjnych miejsc. Czas spędzony tutaj to czysta przyjemność i kontakt z tradycją oraz możliwość posmakowania najlepszych win wielokrotnie nagradzanych na światowych wystawach.
Start: odbiory od godz. 9.00
Koniec : ok godz. 17.00
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik - kierowca
Minimalna liczba uczestników: 6 osób
dla grup zorganizowanych dzień realizacji do uzgodnienia
Uwaga. Rekomendujemy również rezerwację programu "Timanfaya 110%", wraz z wycieczką "Mikstura Lanzarote" stanowią uzupełniającą się całość.

Zapisz się na naszą listę mailingową
icons8-icons8-32_edited.png

2019 Copyright © by Kanary.com.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.