Po Polsku

Lanzarote

Lanzarote Clasica VIP

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - Haria i dolina 1000 palm - Jameos del Agua.

KOD:

ACE-A100100

Dzień Realizacji

Dzień tygodnia

Osoba dorosła
65
EUR
299
lub
PLN
Dziecko 6-11 lat
55
EUR
253
lub
PLN
Lanzarote Clasica VIP

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - Haria i dolina 1000 palm - Jameos del Agua.
Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem 8-mio osobowych minibusów. Wycieczka ta pozwala Wam na zobaczenie najważniejszych miejsc na Lanzarote, jakimi są Park Narodowy Timanfaya ze swoimi ciągle aktywnymi sejsmicznie wulkanami oraz Jameos del Agua - wulkaniczny tunel zagospodarowany przez tutejszego artystę Cesara Manrique. Uzupełnieniem trasy stają się niezwykle malownicze miejsca: El Golfo i Los Hervideros. Przejedziemy również przez krainę uprawy winorośli charakterystycznej dla Lanzarote - La Geria. A po obiedzie wybierzemy się malowniczą serpentyną przez dolinę "Tysiąca Palm" by dotrzeć do wspomnianego Jameos del Agua.
Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas ""Ruta de los volcanes"" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Wstęp płatny 10 EUR/os.
W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni.
W pobliżu znjadziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i ""kotły"". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny. Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską.
La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju.
Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w lokalnej restauracji, która przybliży nam typowe kanaryjskie smaki. Napoje: wino i woda w cenie.
Po obiedzie kontynuujemy trasę w kierunku północnym. Zachwycą Was widoki i soczysta zieleń tej części wyspy. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest Jameos del Agua (Wstęp płatny 10 EUR/os ).
Jaskinia powstała po wybuchu wulkanu Corona została przekształcona przez Cesara Manrique w miejsce, gdzie sztuka tworzona przez człowieka współgra z naturą. W podziemnym jeziorku dostrzec można kraba albinosa, który jest symbolem Jameos del Agua. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć będąc pierwszy raz na wyspie.

Wycieczka dedykujemy dla osób, które podczas jednego dnia chcą zobaczyć najważniejsze osobliwości Lanzarote. Program utrzymany jest w najnowszej konwencji " light", gdzie priorytetem, oprócz merytorycznej strony, jest zapewnienie przyjemności uczestnictwa. Mała, kameralnej grupa, wygodny minibus, zapewnienie posiłku oraz realizacja programu w czasie nie dłuższym niż 8 godzin to odpowiedź na potrzeby nowoczesnej turystyki. Z pewnoscią ten właśnie sposób zwiedzania przypadnie i Wam do gustu!
Odbiory z: Costa Teguise, Arrecife, Playa Honda, Matagorda, Puerto del Carmen, Puerto Calero. Playa Blanca
Start: od godz. 8.30
Koniec : ok godz. 17.30
Grupie towarzyszy polskojęzyczny przewodnik-kierowca
Wstępy dodatkowo płatne: 20 EUR
Minimalna liczba uczestników: 4 osób. Dla grup zorganizowanych dzień realizacji do uzgodnienia.

Zapisz się na naszą listę mailingową
icons8-icons8-32_edited.png

2019 Copyright © by Kanary.com.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.